Do not use the following reserved device names for the name of a file:
CON, PRN, AUX, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, and LPT9. Also avoid these names followed immediately by an extension; for example, NUL.txt is not recommended.
Słuchawki Bluetooth z mikrofonem mogą pracować w dwóch trybach, jako słuchawki stereo (A2DP) lub jako zestaw słuchawkowy (HFP/HSP).
Bluetooth jak wszystko ma swoje ograniczenia. Jeśli chcemy słuchać muzyki i zależy nam na jak najlepszej jakość dźwięku używamy zoptymalizowanych do tego kodeków jak SBC, aptX czy LDAC i wykorzystujemy na to całe pasmo. Jeśli jednak słuchawki mają pełnić rolę zestawu słuchawkowego pasmo trzeba podzielić, trochę na dźwięk przychodzący na słuchawki, trochę na wychodzący z mikrofonu. Logiczne.
Dlatego w systemie Windows 10 widoczne są dwa urządzenia np. WH-1000XM4 Stereo i WH-1000XM4 Hands-Free AG Audio. Teoretycznie powinniśmy móc używać jednego do słuchania muzyki, a drugiego do prowadzenia rozmów.
Niestety w laptopie HP EliteBook 840 G7 z Windows 10 miałem z tym duży problem. Czasem przy korzystaniu ze słuchawek jako zestawu słuchawkowego mikrofon działał, ale nie było w nich nic słychać.
Problem występował na obu posiadanych przeze mnie słuchawkach: Sony WH-1000XM4 i Skullcandy Crusher, które bez problemu działały na innych komputerach i systemach operacyjnych (Windows, macOS, Linux, Android).
Za Bluetooth w tym laptopie odpowiada moduł Intel® Wi-Fi 6 AX201. Próbowałem różnych rozwiązań, sprawdzałem ustawienia oszczędzania energii, ponownie parowałem, przeinstalowywałem i aktualizowałem sterowniki. Nic nie pomagało. Doszło nawet do tego, że do laptopa na stałe podpięte były słuchawki na kablu i przez większość czasu to z nich korzystałem do wideorozmów. Nie po to kupuje się wypasione słuchawki bluetooth, żeby żonglować dwoma zestawami i plątać się z kablami. Niestety laptop jest własnością klienta dla którego pracuję i nie mam pełnej kontroli nad sprzętem i oprogramowaniem. Więc moje rozwiązani przedstawione poniżej może nie być najbardziej wyrafinowane czy optymalne.
Jak sprawić, aby zestaw słuchawkowy działał prawidłowo:
w Menadżerze urządzeń należy wyłączyć urządzenie Intel(R) Wireless Bluetooth(R) i zrestartować komputer
kupić TP-Link UB500 ~43 zł (lub inny zewnętrzny adapter Bluetooth na USB)
Biały szum (ang. white noise) można określić jako hałas równomiernie rozłożony w całym słyszalnym dla człowieka paśmie. Z tego powodu świetnie nadaje się do maskowanie innych dźwięków. Nie sprawi on co prawda tak jak ANC, że dźwięki będą mniej słyszalne. Obecność szumu powoduje jednak, że np. rozmowa kolegów na open space nie absorbuje mimowolnie aż tak naszej uwagi, gdyż trudniej nam jest rozróżnić pojedyncze słowa.
Super, bardzo przydatne informacje:)
Krótko i na temat. Zawsze można też wypróbować innych metod – przykładowo naszej:
http://vert.info.pl/blog/w/44/zabezpieczenie-pendrive-przed-wirusami
Zapraszam i podrawiam
@Krzysiek: Wasza metoda nie zabezpiecza przed uruchomieniem autorun.inf w momencie ŚWIADOMEGO otwarcia pendrive’a Exploratorem Windows.
Stary da się włączyć bfp4f teraz? Masz jakieś skrypty?