rad blog programowanie, majsterkowanie, życie

Lorus RXD425L8 – miłe zaskoczenie

L

Szukałem ostatnio takiego “beat-up watch”, który mógłbym zabrać do garażu czy pracy w ogrodzie i nie przejmować się tym, że się zabrudzi czy zniszczy. Zegarek musiał być na tyle dobrze wykonany, żebym mógł go potem bez obaw umyć w wodzie z mydłem, a zarazem niedrogi, żeby nie było mi go szkoda.

Wybór padł na Lorus RXD425L8.

Początkowo zupełnie nie kojarzyłem firmy Lorus i do jej oferty podchodziłem z dużą rezerwą. Niepotrzebnie, Lorus okazał się być marką Seiko! Świetnego, japońskiego producenta zegarków. Model RXD425L8 był niedostępny w Polsce, ale udało mi się go kupić w UK za 27,94 GBP (149,05 PLN) wraz z dostawą.

Za tę cenę dostajemy bardzo niepozorny, analogowy zegarek o średnicy 37 milimetrów. Całość utrzymana jest w militarnej stylistyce z kremową tarczą, a w środku skrywa się japoński mechanizm kwarcowy (VX32-0AK0). Całość zamknięta jest w tytanowej kopercie (sic!) o grubości 8 milimetrów na solidnym, zielonym, płóciennym pasku. Zegarek posiada klasę wodoszczelności na poziomie 100 m, więc spokojnie można w nim pływać czy nawet nurkować.

Zamiast jednak w garażu i w smarach jako “daily beater”, Lorus prawie codzienne ląduje na moim nadgarstku. Jego rozmiar idealnie pasuje do mojej ręki, a ponieważ jest cienki i lekki dobrze skrywa się pod ubraniem i jest praktycznie niewyczuwalny. Jego militarna stylistyka dobrze pasuje do wielu mniej formalnych ubrań. Mogę się założyć, że będzie rewelacyjnie wyglądał również na brązowym, skórzanym pasku, a ponieważ jest dobrze wykonany i zastosowano w nim wysokiej klasy materiały, spokojnie można go założyć “do ludzi”.

Bardzo praktyczny zegarek, który okazał się dla mnie miłym zaskoczeniem.

Aha… omawiany model posiada fluorescencyjne wskazówki. Gdyby ktoś był zainteresowany istnieje również podobny model RXF41AX7, który posiada całą fluorescencyjną tarczę LUMIBRITE. Alternatywny model posiada jednak kopertę już tylko ze stali nierdzewnej i jest na szarym pasku, ale za to ma datownik z dniem tygodnia.

A co do “daily beater” to kupiłem ostatnio zegarek SOKI, utrzymany w podobnej stylistyce, do kupienia na Ali poniżej 3 USD, z dostawą!

Zdjęcia pochodzą ze strony WatchShop.pl

Add comment

rad blog programowanie, majsterkowanie, życie

Kategorie